Ново

CHEMX Summer

ПроизводителотChemX
Пакување:
5L
Цената:
350 RSD
Додади го во кошничка

Opis proizvoda

ChemX Summer-liquid е специјално формулиран за чистење на шофершајбната и фаровите.

Брзо ги отстранува инсекти, масло, саѓи, силикони и други вознемирувачки нечистотии од шофершајбната или фаровите.

Тоа не предизвикува пукнатини и пукнатини на анти-блескави ленти направени од поликарбонат.

Идеален за висококвалитетни KSENON фарови и предни светла со LED светилки. Нема фосфати.

Содржи: сурфактанти, парфем и боја.

Клучни информации

Рок на траење:4 години од датумот на производство на капакот.
Пакување:3l, 5l, 10l
Складирање:Да се чува на суво и темно место на температура од + 5 ° C до + 30 ° C.